APEL !!!

Przyjaciele Żeglarze!

Prosimy Was ponownie o pomoc w ratowaniu żeglarstwa sportowego i szkolenia nad Zalewem Zegrzyńskim w Warszawie.

14212154_1619400161684998_624915852357517139_n

Nasza baza powstała w roku 1963 wraz z utworzeniem Zalewu Zegrzyńskiego. Tu rozpoczynali kariery Mateusz Kusznierewicz i Zofia Klepacka, którzy w sumie zdobyli 3 medale olimpijskie. Mimo skromnych warunków wyszło stąd wielu olimpijczyków, mistrzów Świata i Europy oraz trenerów. Tu mamy idealne i bezpieczne warunki do szkolenia. Tu planujemy wybudować Żeglarskie Centrum Przygotowań Olimpijskich Nieporęt.

W tej chwili z woli Wójta Gminy Nieporęt pana Sławomira Macieja Mazura oraz Rady Gminy Nieporęt bazę czeka zagłada. Mają tu stanąć pomosty dla luksusowych jachtów. Tu ma stanąć komercyjny budynek z luksusowymi restauracjami. Trenerów i zawodników próbuje się zaś zmusić do przeniesienia na niebezpieczny betonowy falochron przy skrajnie wąziutkim przesmyku. To będzie koniec szkolenia żeglarskiego. Co gorsza, wójt Nieporętu próbuje wymusić to wszystko na mocy wątpliwej umowy z roku 2001, która nigdy nie została zrealizowana.

Nasze starania o ocalenie bazy wsparli już między innymi:

  • Wojewoda Mazowiecki
  • Minister Skarbu
  • Minister Sportu
  • Mistrzowie żeglarstwa: Mateusz Kusznierewicz, Zofia Noceti-Klepacka, Dominik Życki, Piotr Cichocki, Andrzej Czapski, Zbigniew Kania i dziesiątki innych.

Wskutek ostatnich działań, Wojewoda Mazowiecki cofnął darowiznę terenu Gminie Nieporęt. O dalszych losach Bazy zadecyduje Sąd.

WESPRZYJ I TY!

Napisz na adres ratujmyzegrze@gmail.pl kilka słów wsparcia dla tego apelu oraz dołącz na Facebooku do naszej grupy www.facebook.com/ratujmyzegrze.

Dziękujemy i zapraszamy do nas ponownie! O ile przetrwamy 🙂

 

ZOBACZ INFORMACJĘ W TELEWIZJI z 23.08.2016 r.

ARTYKUŁ W GAZECIE WYBORCZEJ z 15.09.2016 r.