Program Energa Sailing

Rok 2016

Styczeń

20 stycznia o godzinie 9:00 rozpoczęły się zapisy do IV edycji Programu edukacji żeglarskiej dzieci i młodzieży ENERGA SAILING.

 


Luty

19 lutego zakończyły się zapisy do IV edycji Programu edukacji żeglarskiej dzieci i młodzieży ENERGA SAILING.

Do Programu zostało zakwalifikowanych 100 dzieci w grupie Optimist oraz 50 dzieci w grupie Windsurfing.

 


Marzec

Od 29 lutego rozpoczęły się zajęcia teoretyczne z pięćdziesiątką dzieci zakwalifikowanych do programu w ramach zgłoszeń indywidualnych, oraz spotkania organizacyjne z ich rodzicami i opiekunami. Dzieci zostały podzielone na grupy liczące 10 osób. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 1700 – 1930 (każda grupa w inny dzień).

 


Kwiecień

Kwiecień to drugi miesiąc czwartej edycji programu edukacji żeglarskiej dzieci i młodzieży Energa Saling.

Za nami zajęcia teoretyczne, które przygotowywały uczestników do wyjścia na wodę. Większość naszych spotkań dzieliliśmy sobie na dwie części, zajęcia sportowe oraz żeglarstwo w teorii. Kwiecień był miesiącem prawdziwie żeglarskiej, wspaniałej pogody. W części sportowej uczestnicy programu mieli okazję nauczyć się między innymi ćwiczeń rozgrzewających, które stanowią nieodłączny element porządnego rozruchu sportowca. Dzięki wspaniałej lokalizacji Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 2, który jest siedzibą Programu Energa Saling na Mazowszu, dzieci miały okazję nauczyć się w praktyce określania kierunku wiatru oraz pomału oswajać się z pobytem nad wodą. Tuż przy Ośrodku nad Wisła wiało ze wszystkich kierunków. Dla zawodników była to świetna zabawa w określanie strony z której wiatr do nas przychodzi.

Po teorii przyjdzie czas na sprawdzenie swoich sił. Dzieci pilnie uczyły się węzłów oraz nazw budowy Optimista. Podczas zajęć każdy zawodnik przy pomocy patyka oraz wstążki wykonał wskaźnik wiatru, który mógł zabrać ze sobą do domu.  W teorii przekazywanej uczestnikom znalazły się zagadnienia z  zakresu określania kursów względem wiatru. Bardzo pomocna była łódka, która towarzyszyła nam podczas wszystkich zajęć. Ustawiona na specjalnym trenażerze umożliwiła pokazanie wszystkim jak prawidło ustawiamy żagiel przy wszystkich kursach względem wiatru. Jesteśmy przekonani, że większości dzieci spodoba się żeglowanie na Optymiście i dzięki programowi nauczą się podstaw żeglowania, a w rezultacie zostaną zawodnikami.

 


Maj

W Parku Skaryszewskim na Jeziorku Kamionkowskim, na warszawskiej Saskiej Kępie rozpoczęły się zajęcia na wodzie. Dzieci dzielnie zapoznają się praktycznie z łódką klasy Optimist. Na razie oswajają się z kadłubem. Pływają parami. Jedno dziecko pagajuje, drugie steruje a następnie zmiana. Pogoda piękna, wiatr umiarkowany co umożliwia spokojne pływanie.

SONY DSC   SONY DSC

SONY DSC   SONY DSC

SONY DSC   SONY DSC

SONY DSC   SONY DSC

SONY DSC   SONY DSC

SONY DSC

 


Czerwiec

Czerwiec jest kolejnym miesiącem zajęć na wodzie.

 


Lipiec

25 czerwca rozpoczęły się półkolonie dla wytypowanych dzieci. Potrwają do 4 lipca.

W półkoloniach bierze udział 20 dzieci w grupie Optimist oraz 10 dzieci w grupie Windsurfing.

Zajęcia odbywają się w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Zegrzu Południowym nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Dla wielu uczestników jest to pierwsze spotkanie z „dużą wodą”, niemniej jednak wszyscy dają sobie świetnie radę.


Sierpień

Drugi etap półkolonii (27.08 – 31.08.2016).

SONY DSC

SONY DSC      SONY DSC

SONY DSC   SONY DSC

SONY DSC   SONY DSC

SONY DSC      SONY DSC

SONY DSC   SONY DSC


Wrzesień


Październik


Energa     sponsor-energa-big     sponsor-msit-big